Sproet schreef op 23 augustus 2016 19:12:
[...]
Verzekeraars die op de lijst 'Too Big To Fail' staan hebben van overheidswege een streepje voor, doordat bepaalde kredietrisico's worden verlegd van die verzekeraar naar de overheid.
Eigenlijk zou Aegon dus voordeel moeten hebben van de notering op die lijst.
Niets is minder waar; sinds haar notering op de lijst - 3 november 2015 - is het nog verder bergafwaarts gegaan; ze nam de plaats in Generali.
Noteerde 'het vod' op 16 maart 2015 nog € 7,66, op 3 november was dat al gezakt naar € 5,73 en vandaag sloot het op € 3,52.
Dus ondanks een voorrangspositie zijn de prestaties allerbelabberdst.
De betreffende lijst wordt eens in het jaar herzien en wellicht heeft Aegon zich inmiddels van zoveel troep ontdaan dat een notering als één van de gevaarlijkste negen verzekeraars ter wereld straks niet meer opportuun is, verdwijnt het van de lijst en kan ze fluiten naar de voordeeltjes.
Zou de koers dan prompt weer aantrekken tot de € 5,70-regionen; ik denk het niet.
De door Marc.D telkenmale geschetste 'bescherming' is dan verdwenen en ze wordt dan helemaal voer voor shorters.
Dan zal het rap richting die vermaledijde € 2,50 gaan.