Willem 007 schreef:
[quote=l.s]
'Fortis wil beter communiceren naar kleine aandeelhouder'
---------------------------------------------------------
Fortis wil werk maken van een betere communicatie naar de kleine aandeelhouders. Dat zei de kersverse CEO Herman Verwilst in een interview met Belga.Hij geeft toe dat er fouten zijn gemaakt in de communicatie.
(belga) - Verwilst startte woensdag een grootschalig communicatie-offensief bij een aantal audiovisuele media en enkele persagentschappen. Dinsdag had het aandeel van Fortis voor de tweede keer op korte tijd een val gemaakt. Verwilst:
Heel wat beleggers, type goede huisvaders, vragen zich af wat er de laatste tijd gebeurt met Fortis. Wij zijn er ons van bewust dat we transparanter moeten communiceren. In de communicatie rond de kapitaalverhoging einde juni zijn fouten gemaakt.
Verwilst beklemtoonde tegelijk ook dat er een groot verschil is tussen de koers van het Fortis-aandeel, dat recent zware klappen kreeg, en de gezondheid van het bedrijf.
Volgens Verwilst was de koersval dinsdag het gevolg van "ongefundeerde geruchten:
Die geruchten (over een mogelijke nieuwe kapitaalverhoging, nvdr) waren zo krankzinnig en ongeloofwaardig dat we 's avonds beslist hebben om ze te logenstraffen. We hebben ook onze bezorgdheid geuit bij de toezichthouders over deze praktijk. Blijkbaar kan iemand anoniem zaken lanceren die dan opgepikt worden en een gevolg hebben voor de beurskoers.
Verwilst ontkent formeel dat er een nieuwe kapitaalverhoging nodig is "rekening houdend met de toestand zoals we die vandaag kennen". "Onze financiële ratio's zijn meer dan correct. Het plan dat op 26 juni werd aangekondigd zou moeten volstaan", verklaarde de topman. Ook in het verleden had de vorige CEO Jean-Paul Votron meermaals verklaard dat er geen kapitaalverhoging nodig was, terwijl die er einde juni toch kwam. Verwilst:
Ik verwijs naar de situatie zoals we die vandaag kennen. Als u mij vraagt of dat binnen twaalf maanden nog zo is, kan ik daar jammer genoeg niet op antwoorden. Ik weet niet wat de financiële markten en de olieprijs gaan doen.
Verwilst wees er ook op dat de raad van bestuur zich vorige week vrijdag, toen het ontslag van Votron werd beslist, bijna een hele dag over de financiële situatie van de bank-verzekeraar heeft gebogen. "We willen in alle duidelijkheid zeggen dat er tussen dan en vandaag niets fundamenteels is gewijzigd."
"We hebben voor onszelf wel beslist dat we beter moeten communiceren met de kleine aandeelhouders", gaat hij verder. Hoe dat precies moet gebeuren, staat nog niet vast, maar het kan bijvoorbeeld via het kantorennet.
Of er een bijzondere algemene vergadering komt, zoals verschillende beleggersverenigingen vragen, is niet zeker:
We zijn bezig die vraag te onderzoeken. Dit is een zaak voor de raad van bestuur, maar momenteel is er nog niets beslist.
Op de vraag of zo'n BAV zich over de toekomst van voorzitter Maurice Lippens mag buigen, hield de CEO zich op de vlakte:
Het is niet aan mij om commentaar te hebben op de voorzitter (...). Zijn mandaat werd op de vorige algemene vergadering met 95 procent voor vier jaar verlengd. Hij heeft een zeer grote verdienste gehad bij de oprichting van Fortis en ook vandaag speelt hij nog een belangrijke rol, maar gelukkig hangt het lot van Fortis niet af van één man.
Over zijn eigen mandaat was Verwilst duidelijk:
De raad van bestuur heeft mij een tijdelijk mandaat gegeven om de bank-verzekeraar te leiden, zonder er een termijn op te plakken. Ik beschik ook over alle bevoegdheden en wil graag opnieuw stabiliteit en rust brengen voor de duizenden medewerkers en miljoenen klanten.
Op 4 augustus komt de bank met halfjaarresultaten.
16:55 - 16/07/2008
Copyright © De Tijd
[/quote]Hoe zal die koers morgen openen,ik ben benieuwd!
de kat