Beurs.nl monitor iconMarkt Monitor
  • AEX +0,02 913,97 +0,00%
  • DE40 +226,13 23.380,70 +0,98%
  • US500^ -61,85 5.616,20 -1,09%
  • US30^ -282,40 41.576,80 -0,67%
  • EUR/USD +0,00 1,0942 +0,19%
  • WTI -0,71 66,53 -1,06%
  • Gold spot +32,17 3.032,50 +1,07%

JDE PEET’S 2025

891 Posts
Pagina: «« 1 ... 36 37 38 39 40 ... 45 »» | Laatste | Omlaag ↓
  1. ongewenst 11 maart 2025 14:18
    quote:

    Thorgall schreef op 11 maart 2025 14:14:

    [...]Dat was nu net waar ik wel aan dacht, die efficiënte markthypothese. Die wordt er namelijk ingebrand bij je als student :)
    Precies waar mijn irritatie begint. "Little boxes.... And they all look just the same". Zelfde opleiding zelfde gebrek aan visie. Ik heb mijzelf aangeleerd naar hetzelfde te kijken, maar tenminste te proberen ook een andere conclusie te trekken.

    Voor mij is het zo klaar als een klontje. Voor jou niet.

    Game on. Vergeet halverwege het jaar niet je gelijk/ongelijk hier te bekennen :)

    Ik ben sportief.
  2. forum rang 7 Thorgall 11 maart 2025 14:31
    quote:

    ongewenst schreef op 11 maart 2025 14:18:

    [...]

    Precies waar mijn irritatie begint. "Little boxes.... And they all look just the same". Zelfde opleiding zelfde gebrek aan visie. Ik heb mijzelf aangeleerd naar hetzelfde te kijken, maar tenminste te proberen ook een andere conclusie te trekken.

    Voor mij is het zo klaar als een klontje. Voor jou niet.

    Game on. Vergeet halverwege het jaar niet je gelijk/ongelijk hier te bekennen :)

    Ik ben sportief.
    Je irriteert je aan mij en aan een te lage koers. Zinloze missie.

    Ik zit hier niet om mijn gelijk te halen, mr. "nu kijk ik een half jaar niet uitroepteken uitroepteken".

    Ik zit vol in jde, en tegen een flink lagere koers dan nu op de borden staat. Ik hoef dat niet alleen 10 keer per dag te melden hier. Succes met het niet kijken.
  3. ongewenst 11 maart 2025 14:34
    quote:

    Thorgall schreef op 11 maart 2025 14:31:

    [...]Ik zit hier niet om mijn gelijk te halen, mr. "nu kijk ik een half jaar niet uitroepteken uitroepteken".

    Ik zit vol in jde, en tegen een flink lagere koers dan nu op de borden staat. Ik hoef dat niet alleen 10 keer per dag te melden hier. Succes met het niet kijken.
    Hoezo? Ik kijk toch ook niet naar die aandelen. Ik kijk naar bijkopen. Niet naar aandelen verkopen die ik al heb gekocht. Als je zaken dan toch letterlijk neemt, ga dan all the way ;)

    Ik had moeten vermelden dat ik sowieso nooit stop met onderzoeken. Ik deed een belofte die ik niet waar kon maken. Inderdaad.
  4. forum rang 7 Thorgall 11 maart 2025 14:40
    quote:

    ongewenst schreef op 11 maart 2025 14:34:

    [...]

    Hoezo? Ik kijk toch ook niet naar die aandelen. Ik kijk naar bijkopen. Niet naar aandelen verkopen die ik al heb gekocht. Als je zaken dan toch letterlijk neemt, ga dan all the way ;)

    Ik had moeten vermelden dat ik sowieso nooit stop met onderzoeken. Ik deed een belofte die ik niet waar kon maken. Inderdaad.
    wij hebben beiden duidelijk een andere werkwijze. Ik doe mijn onderzoek grondig vooraf. Dan neem ik wel of niet een aankoop. Vervolgens hang ik achterover.
    Jij pakt het anders aan. Ieder zijn of haar methode.

    Ik ben overtuigd van het aandeel. Wanneer het zich uitbetaalt weet niemand en ik leg me daarbij neer. Het geeft me rust en ruimte.
  5. forum rang 9 aextracker 11 maart 2025 19:34
    quote:

    Thorgall schreef op 11 maart 2025 14:15:

    [...]koersen bewegen zich bijna altijd onlogisch.
    De koers bij JDE peets bewoog afgelopen jaar met een reden naar beneden...... er staat een (veel te) forse overwaarde aan goodwill op de balans , vs. de ondernemingswaarde die het representeerde.

    Daar het management enorme bedragen op tafel legde om de merkbasis op te bouwen en klantportfolio onder een dak te bundelen en die waarde niet in harde munten wist te verzilveren, is het wachten op de afboeking van de goodwill op die balansposten.

    Bij koersen deze maand in de buurt van euro 18.40 nader bekijken.
    Q1 zal t.g.v. de kopersstaking en prijsonderhandelingen enig negatief volume effect veroorzaken t.g.v. de lege schappen gedurende bepaalde tijd.

    O.b.v. jaarresultaten lijkt de aandeelhouder en waardering in focus te staan. Het wordt de vraag hoeveel meerwaarde de merken kunnen verdragen vs. het internationaal stijgende retail (eigen merk) geweld van eigen bodem en preferentie en het gecreerde prijs\volume conflict in diverse landen.
  6. forum rang 6 Altijd prijs 11 maart 2025 20:12
    quote:

    ongewenst schreef op 10 maart 2025 16:34:

    Heeft niemand een opmerking over het rapport JDE eigen aandelen inkoop?

    Vallen 2 dingen op: het helse tempo (en de geringe koers-reactie op die aantallen!!) van een 250K stuks per DAG.

    Twee: het document gedeeld door JDE staat een progressie in op basis van een totaal van 125 miljoen en niet 250. Foutje bedankt? Misleiding? Het budget tot half jaar? Is geloof niet in toeval.

    Koers vandaag blijft toch lang onder druk terwijl het enige argument waarmee het aandeel onder de 18 kon komen: pricing power gewoon weg is. Kortom..... De weg naar 20-22 is geopend. Zo lijkt een bod een race tegen de klok te worden (en dat is positief).
    Ik had het niet gezien vanwege weinig tijd. Ik ging ook niet uit van dit tempo; het gemiddelde tempo zou +/- 70.000 per dag moeten zijn om met de kerst klaar te zijn. Die 125M staat er vreemd. Klopt ook niet, het zou idd 250M moeten zijn. En 1Mrd over 4 jaar.

    Ik denk dat JDE haast maakt zolang het aandeel nog onder de 20 euro staat. Alles wat weg is is weg. Lekker veel reuring in de markt, sommige beleggers worden gecalled vanwege Nvidia's die ineens niet meer meedoen, en dan moeten zij bijgevolg ook van andere aandelen verlost worden. Dat zou een reden kunnen zijn.

    Het verbaast mij ook hoe het aandeel kabbelt. Niet verwacht en ben blij met deze grote stofzuigactie.
  7. forum rang 6 Tordan 11 maart 2025 20:26
    In het PB van opkoop van aandelen van afgelopen week lees ik ruim 1,2 miljoen aandelen, maar wel een totaalbedrag dit jaar van 250 miljoen. Dus, mis ik iets? Overigens zouden ze inderdaad zo,n 70000 per dag, op deze koers moeten kopen en dat ligt dus fors hoger. Even aankijken wat ze over de lopende week zeggen, maar gezien de dagvolumes kunnen ze weleens weer erg hoog liggen. Dan zou JAB weleens baat bij kunnen hebben bij deze acties.
  8. forum rang 9 aextracker 11 maart 2025 20:44
    Tot op heden weet JDE Peets haar kapitaalkosten niet royaal te overstijgen middels gerealiseerd rendement op die merkenportfolio. Er werd afgelopen 2 jaar in die zin waarde vernietigd i.r.t. de goodwill en waarde die immateriele activa op de balans vertegenwoordigen.
    De ondernemingswaarde (Euro 13 Mrd) noteert daarbij sinds aanvang 2023 ruimschoots onder het geinvesteerd kapitaal (Euro 17 Mrd), waarbij geinvesteerde kapitaal vnl. bestaat uit "zachte activa zoals merken en goodwill".
    De vaste activa als fabrieken, machines en (kantoor)panden vormen samen met andere immateriele activa een minderheid. Met dunne marges\rendementen van 2024, nam de kans toe, dat in 2025 na 2 jaar wachten alsnog een afboeking gedaan moet worden op de goodwill\immateriele activa.
    Ik sluit niet uit, dat dit gebeurd en daarmee de (nog beperkte) resultaten van Q1 aanleiding geeft die afboeking te moeten doen.

    Ik meen dat de 5 prioriteiten van de nieuwe Braziliaanse CEO voor 2025 daar zeker mee te maken hebben;
    1.) Handhaven stricte pricing discipline (die de relatoies met klanten verder onder druk zetten).
    2.) Efficiencies te identificeren om investeringen in de merkportfolio te financieren.
    3.) Rigoureuze en selectieve middelen allokatie en kapitaal aanwending (restrictief investerings beleid).
    4.) Stimuleren van een ondernemende en assertieve groei cultuur.
    5.) Aandacht op creatie van aandeelhouderswaarde o.b.v. strenge kapitaal allokatie en versterking van de cash flow, leidend tot hogere returns.
    M.b.t. punt 5 de invulling al geduidt voor de 1 Mrd aandelen inkoop en verhoging van het dividend. OP 1 juli meer informatie tijdens de CMD.

    Ik sluit niet uit dat het eind van de koerscorrectie bij JDE peets nog niet geheel is afgerond.
    Buying the dips en wachten op de aansluiting van geinvesteerd kapitaal en ondernemingswaarde. Die lag voor het laatst December 2021 "ca. op gelijke hoogte". De koers noteerde toen rond de Euro 25,-.

    In die zin zou je (CP) ca. 30% koers rendement mogen verwachten als JDE de verwachtingen weet in te lossen. Ben voor nu eerst even benieuwd hoe de prijsdelta's tussen de huismerken koffie en de merken van JDE's zich gaan manifesteren i.r.t. de verkochten consumenten eenheden. In onzekere tijden zoeken velen troost bij een bakkie koffie, doch de inflatie druk kan consumenten ook (tijdelijk ?) opnieuw en in sterkere mate naar consumptie van lager geprijsde (huis)merken dirigeren.

    Buying the dips , niet zonder risico...... bij JDE's i.r.t. de mogelijke afboeking van de goodwill\ immateriele activa in 2025.
  9. forum rang 4 raart 11 maart 2025 21:24
    Ach aextracker, iedereen weet dat die M&As te duur zijn geweest en dat daar vroeg of laat een impairment op moet komen als de wind tegen staat (vermoedelijk). Daarom mijn focus op FCF en niet EPS, impairments zijn non-cash zoals je weet, de realisatie van fouten in het verleden zonder echte gevolgtrekkingen.

    Je ziet ook dat er een nieuwe kapitaalallocatie is en een nieuwe management stijl. Ik ben het wel met je eens dat als je terugkijkt, dat je vraagtekens kunt stellen bij het oude beleid, maar zonder dat zou je deze waarderingen vermoedelijk niet eens hebben. Of denk je dat je een soortgelijk aandeel op deze waarderingen kunt kopen als er geen haar op zit (of heeft gezeten)?

    Ik vind het kopen van dips juist risicovol als die waarderingen niet zo gunstig zijn (hoog), maarja wie ben ik.
  10. ongewenst 11 maart 2025 21:39
    quote:

    raart schreef op 11 maart 2025 21:24:

    Ach aextracker, iedereen weet dat die M&As te duur zijn geweest en dat daar vroeg of laat een impairment op moet komen als de wind tegen staat (vermoedelijk). Daarom mijn focus op FCF en niet EPS, impairments zijn non-cash zoals je weet, de realisatie van fouten in het verleden zonder echte gevolgtrekkingen.

    Je ziet ook dat er een nieuwe kapitaalallocatie is en een nieuwe management stijl. Ik ben het wel met je eens dat als je terugkijkt, dat je vraagtekens kunt stellen bij het oude beleid, maar zonder dat zou je deze waarderingen vermoedelijk niet eens hebben. Of denk je dat je een soortgelijk aandeel op deze waarderingen kunt kopen als er geen haar op zit (of heeft gezeten)?

    Ik vind het kopen van dips juist risicovol als die waarderingen niet zo gunstig zijn (hoog), maarja wie ben ik.
    Jij ben raar+t

    Maar eens. De onterecht lage koers moet ergens door veroorzaakt worden. Dat kunnen zien = nu profiteren. Zoals.Thorgall al.zei. met geduld. En dat is zo. Geduld. In de tussentijd maar wat dieper duiken in de assets in Rusland. Mogelijk gaat het e.e.a. sneller dan je denkt ook op dat front.

    Of niet. Geduld.
  11. ongewenst 11 maart 2025 21:42
    Je kan het ook omkeren. Stel de koers staat morgen op 22. Zou je short durven gaan? Wetende dat JAB met alle liefde aandelen op 25,10 koopt.....
  12. forum rang 4 raart 11 maart 2025 21:47
    quote:

    ongewenst schreef op 11 maart 2025 21:39:

    [...]

    Jij ben raar+t

    Maar eens. De onterecht lage koers moet ergens door veroorzaakt worden. Dat kunnen zien = nu profiteren. Zoals.Thorgall al.zei. met geduld. En dat is zo. Geduld. In de tussentijd maar wat dieper duiken in de assets in Rusland. Mogelijk gaat het e.e.a. sneller dan je denkt ook op dat front.

    Of niet. Geduld.
    Meestal vallen een paar zaken samen die een dergelijke lage waardering onterecht (en dat is pas zeker achteraf, soms zit je mis) veroorzaken, ze noemen dat het lollapalooza effect. Bij JDE Peet kun je je die zaken wel voorstellen.

    Ben trouwens een groot fan van het lollapalooza effect, het past in mijn definitie van inefficiente markten. :)
  13. ongewenst 11 maart 2025 21:50
    quote:

    raart schreef op 11 maart 2025 21:47:

    [...]

    Meestal vallen een paar zaken samen die een dergelijke lage waardering onterecht (en dat is pas zeker achteraf, soms zit je mis) veroorzaken, ze noemen dat het lollapalooza effect. Bij JDE Peet kun je je die zaken wel voorstellen.

    Ben trouwens een groot fan van het lollapalooza effect, het past in mijn definitie van inefficiente markten. :)
    Haha lol.

    Maar JAB + Mondolez = 77% 23% is een 2,1 miljard waarde.

    1 miljard inkopen is een 50% van de rationele free float. Dat is toch gewoon duidelijk?!?!?!

    Weer een nieuwe term.geleerd. merci. Dat is inderdaad wat het is. Toch leuk om je eigen idee gevalideerd te zien met speciaal woord door een gigant als Munger.
  14. ongewenst 11 maart 2025 22:15
    Moet je je bedenken dat 77% van de aandelen 25,10 of meer denkt.

    Van de 23% is een maximaal 5% betrokken bij handel tussen 16 en 22. Van die 5% zal dit jaar een 2,5% opgekocht worden. De volgende 2,5% het jaar erop....

    Kortom. Elke aandeelhouder die een mening heeft dat het aandeel.onder 25,10 moet noteren zal verdwijnen binnen 2 jaar. Daarmee is het voor mij een uitgemaakte zaak.dat de huidige waardering te laag is. De tw realiseren upside is minimaal35% over 2 jaar. Kans op naar beneden in mijn boek 0,0.

    Risk/reward na cijfers is dus excellent.
  15. forum rang 4 Jupilerke 12 maart 2025 14:17
    Rustig koersverloop vandaag. Zouden ze ( GS ) nog slag proberen te slaan bij de eindveiling? Of houden ze er momenteel mee op gezien het volume.
  16. forum rang 9 aextracker 12 maart 2025 14:28
    quote:

    raart schreef op 11 maart 2025 21:24:

    Ach aextracker, iedereen weet dat die M&As te duur zijn geweest en dat daar vroeg of laat een impairment op moet komen als de wind tegen staat (vermoedelijk). Daarom mijn focus op FCF en niet EPS, impairments zijn non-cash zoals je weet, de realisatie van fouten in het verleden zonder echte gevolgtrekkingen.

    Je ziet ook dat er een nieuwe kapitaalallocatie is en een nieuwe management stijl. Ik ben het wel met je eens dat als je terugkijkt, dat je vraagtekens kunt stellen bij het oude beleid, maar zonder dat zou je deze waarderingen vermoedelijk niet eens hebben. Of denk je dat je een soortgelijk aandeel op deze waarderingen kunt kopen als er geen haar op zit (of heeft gezeten)?

    Ik vind het kopen van dips juist risicovol als die waarderingen niet zo gunstig zijn (hoog), maarja wie ben ik.
    Focus op FCF vs. EPS\goodwill impairments begrijp ik.
    Denk dat de meeste correctie inmiddels wel in de koers verwerkt zit.
    Toch verwacht ik een zwak Q1 en een koersreactie. Deze kan kansrijk de recente bodem nog eens testen\bevestigen. In dat geval een koopje ter overweging.
    Nieuw management pakt stevig door, met een goede start qua geste naar de kapitaalverstrekkers
    De koersdaling afgelopen 3 jaren is een gevolg van de overmatig (te) hoge prijs die betaald werd voor de ingelijfde merken en de kostendynamiek i.r.t. pricing dynamiek \ timing.
    De braziliaanse baas staat cultureel\economisch bezien dichtbij de oorsprong van de koffiebonen en heeft een stevig track record. Hopelijk gaat hij de top-5 akties goed uitvoeren. Een opleving van de keors gedurende 2025 is dan waarschijnlijk. Wat zou meehelpen is een geslaagde oogst en voldoende kwalitatief aanbod van koffiebonen gedurende oogst 2025.
  17. ongewenst 12 maart 2025 15:20
    Inpairments gezeur, alleen maar relevant als er daardoor minder belasting uitgaat. Dus positief.

    Kijk de cashflow, free float die rap afneemt. En GS is sluw. As always.

    Rood is kopen. Ik heb er vandaag ook weer 15k opgepikt.
  18. Speedbox 12 maart 2025 17:55
    Weer een leuke eindveiling van 372k stuks met een waarde van 7 miljoen euro net als gisteren.
    Durf alleen niet meer bij te kopen want zit op 15% van mijn porto of toch ;-)
  19. ongewenst 12 maart 2025 18:44
    quote:

    Thorgall schreef op 12 maart 2025 18:33:

    www.metronieuws.nl/in-het-nieuws/binn...

    Barst maar los hier:)
    Tis een smerige praktijk van de supermarkten. Ze buiten zelf de boer uit en lachen je uit om een potje HAK hier €2 in België 96 centen(!) Maar diezelfde supermarkten nemen het nu op voor de consument want koffie = duur. De winsten bij JDE zijn helemaal niet zo hoog (zie nestle) het is niets meer dan een smerige desinformatie campagne van een stelletje hypocrieten.

    En metro.... tja.
891 Posts
Pagina: «« 1 ... 36 37 38 39 40 ... 45 »» | Laatste |Omhoog ↑

Neem deel aan de discussie

Word nu gratis lid van Beurs.nl

Al abonnee? Log in

Direct naar Forum

Zoek alfabetisch op forum

  1. A
  2. B
  3. C
  4. D
  5. E
  6. F
  7. G
  8. H
  9. I
  10. J
  11. K
  12. L
  13. M
  14. N
  15. O
  16. P
  17. Q
  18. R
  19. S
  20. T
  21. U
  22. V
  23. W
  24. X
  25. Y
  26. Z
Forum # Topics # Posts
Aalberts 466 7.103
AB InBev 2 5.531
Abionyx Pharma 2 29
Ablynx 43 13.356
ABN AMRO 1.582 52.003
ABO-Group 1 22
Acacia Pharma 9 24.692
Accell Group 151 4.132
Accentis 2 267
Accsys Technologies 23 10.819
ACCSYS TECHNOLOGIES PLC 218 11.686
Ackermans & van Haaren 1 192
Adecco 1 1
ADMA Biologics 1 34
Adomos 1 126
AdUX 2 457
Adyen 14 17.793
Aedifica 3 925
Aegon 3.258 323.026
AFC Ajax 538 7.088
Affimed NV 2 6.303
ageas 5.844 109.900
Agfa-Gevaert 14 2.062
Ahold 3.538 74.345
Air France - KLM 1.025 35.256
AIRBUS 1 12
Airspray 511 1.258
Akka Technologies 1 18
AkzoNobel 467 13.049
Alfen 16 25.135
Allfunds Group 4 1.515
Almunda Professionals (vh Novisource) 651 4.251
Alpha Pro Tech 1 17
Alphabet Inc. 1 417
Altice 106 51.198
Alumexx ((Voorheen Phelix (voorheen Inverko)) 8.486 114.826
AM 228 684
Amarin Corporation 1 133
Amerikaanse aandelen 3.837 243.680
AMG 971 134.179
AMS 3 73
Amsterdam Commodities 305 6.743
AMT Holding 199 7.047
Anavex Life Sciences Corp 2 491
Antonov 22.632 153.605
Aperam 92 15.035
Apollo Alternative Assets 1 17
Apple 5 384
Arcadis 252 8.789
Arcelor Mittal 2.034 320.916
Archos 1 1
Arcona Property Fund 1 286
arGEN-X 17 10.349
Aroundtown SA 1 221
Arrowhead Research 5 9.750
Ascencio 1 28
ASIT biotech 2 697
ASMI 4.108 39.578
ASML 1.766 109.679
ASR Nederland 21 4.507
ATAI Life Sciences 1 7
Atenor Group 1 522
Athlon Group 121 176
Atrium European Real Estate 2 199
Auplata 1 55
Avantium 32 13.764
Axsome Therapeutics 1 177
Azelis Group 1 66
Azerion 7 3.439