antop schreef op 5 juli 2024 19:21:
Een negatief advies over een medicijn van farmaconcern Eli Lilly tegen borstkanker is volgens een Amsterdamse rechter slecht onderbouwd. Zorginstituut Nederland gaat het geneesmiddel nu opnieuw beoordelen. De uitspraak opent volgens experts de weg voor meer farmabedrijven om een negatieve beoordeling aan te vechten
Wat vindt Borstkankervereniging Nederland?
In Nederland zijn veel partijen betrokken bij de toelating tot het verzekerde pakket. Ze hebben allemaal eigen criteria en belangen. Als een medicijn door alle partijen goed genoeg wordt gevonden, volgt vaak nog - achter gesloten deuren - een prijsonderhandeling tussen het Ministerie en de fabrikant. Vorig jaar gebeurde wat al jaren niet gebeurd was: de minister kwam er niet uit met de fabrikant. Het betreffende borstkankermedicijn is daarom nu niet beschikbaar. Terwijl het middel is goedgekeurd en artsen het graag willen voorschrijven. Daarnaast hebben artsen vorig jaar hun criteria aangescherpt, één van de 5 niet beschikbare middelen kan daardoor in Nederland niet voorgeschreven worden. Als BVN weten we dat het om 3000 Nederlandse borstkankerpatiënten per jaar gaat, voor al deze middelen samen. We vinden dit onacceptabel.
Geplaatst op 12 juni 2024
Media-aandacht voor problemen met borstkankermedicatie in Nederland
Er is de laatste tijd veel aandacht voor de slechtere toegang tot borstkankermedicatie voor Nederlandse patiënten. Middelen zijn hier niet beschikbaar, terwijl ze in bijvoorbeeld België of Duitsland wel worden voorgeschreven. BVN vindt dit niet acceptabel.
Dus wie weet Pharming? EMA