Beurs.nl monitor iconMarkt Monitor
  • AEX +0,02 913,97 +0,00%
  • DE40 0,00 23.154,57 0,00%
  • US500^ -61,85 5.616,20 -1,09%
  • US30^ -282,40 41.576,80 -0,67%
  • EUR/USD +0,00 1,0945 +0,21%
  • WTI -0,71 66,53 -1,06%
  • Gold spot +33,84 3.034,17 +1,13%

ASML 2022

9.199 Posts
Pagina: «« 1 ... 307 308 309 310 311 ... 460 »» | Laatste | Omlaag ↓
  1. Xynix 1 augustus 2022 14:59
    quote:

    Inion schreef op 1 augustus 2022 13:58:

    Precies op 409? -;)
    Ikzelf op 426,5. Deze keer betere timing dan tijdens de daling ;-)
  2. forum rang 5 maarten030 1 augustus 2022 15:27
    quote:

    Nice guy schreef op 1 augustus 2022 15:01:

    [...]

    De waarde van het bedrijf groeit toch elke dag? M.a.w. de fair value wordt steeds groter !
    Dit sterkt mijn opvatting dat je deze aandelen voor de LT moet houden.
    ASML komt door het dikke orderboek met gemak een recessie door. Je betaald er alleen nu best een hoge k/w voor en dat moet je ervoor over hebben. Gemiddeld afgelopen 10 jaar k/w is 23 ongeveer en je betaald nu 35x ongeveer.
  3. forum rang 10 voda 1 augustus 2022 15:47
    Sectorbericht

    Topman TSMC: invasie in Taiwan leidt tot chipchaos in wereld
    ANP Producties - 2 uur geleden
    © ANP

    HSINCHU (ANP/AFP) - Als China Taiwan binnenvalt ontstaan er wereldwijde leveringsproblemen van met name chips. Die waarschuwing heeft voorzitter Mark Liu van Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) gegeven. Volgens hem kan China de fabrieken van TSMC niet zomaar draaiende houden. Het Taiwanese bedrijf is de grootste chipfabrikant ter wereld.

    "Dit zijn zulke geavanceerde productiefaciliteiten", legde Liu uit in een interview met CNN. "Ze zijn afhankelijk van een continue verbinding met de buitenwereld, met Europa, met Japan, met de Verenigde Staten." Uit die landen komen bijvoorbeeld "materialen, chemicaliën en reserveonderdelen", maar ook diagnosesoftware, aldus Liu.

    TSMC heeft meer dan de helft van de markt voor chipproductie in handen. Het bedrijf maakt onder meer chips voor smartphones, computers, auto's en de meest geavanceerde raketten.

    Retoriek

    China beschouwt Taiwan, dat de facto al ruim zeventig jaar onafhankelijk is, als een afvallige provincie. Die zal eens terugkeren bij het moederland, indien nodig met militaire middelen. Beijing heeft zijn retoriek de afgelopen jaren flink opgevoerd nu er in Taiwan een president zit van een partij die voor onafhankelijkheid is. Ook heeft het Chinese leger met vliegtuigen en marineschepen steeds meer acties uitgevoerd rond Taiwan.

    Momenteel is China zeer verbolgen over het feit dat de Amerikaanse politica Nancy Pelosi Taiwan zou gaan bezoeken. Zij is als voorzitter van het Huis van Afgevaardigden de hoogstgeplaatste Amerikaanse politicus die naar Taiwan zou gaan en Beijing ziet dat als een grote provocatie. China dreigde al dat een trip van Pelosi naar Taiwan mogelijk militaire gevolgen zou hebben.

    www.msn.com/nl-nl/geldzaken/nieuws/to...
  4. forum rang 5 rene66 1 augustus 2022 16:54
    Als Pelosi inderdaad naar Taiwan gaat dan moet je er niet aan denken wat er wereldwijd met de aandelen kan gebeuren. Ik hoop dat ze goed nadenken en de boel niet verder escaleren. Ik zie de koers van de chipbedrijven wel met 30 procent of meer naar beneden gaan.

    De kans dat het uit de hand loopt schat ik op minder dan 20 procent
  5. forum rang 6 Inion 1 augustus 2022 17:26
    Wat heeft China aan TSMC-fabrieken, die niet meer bevoorraad worden met van alles en nog wat?
  6. forum rang 5 rene66 1 augustus 2022 17:36
    quote:

    Inion schreef op 1 augustus 2022 17:26:

    Wat heeft China aan TSMC-fabrieken, die niet meer bevoorraad worden met van alles en nog wat?
    Daar hebben ze niet veel aan. Het probleem is echter een nieuw conflict met mogelijk een enorme economische impact. Als het uit de klauwen loopt dan wordt de beurs ook mee getrokken. Ik snap de VS eerlijk gezegd totaal niet meer.
  7. forum rang 6 Inion 1 augustus 2022 17:46
    De VS wil vooraan blijven en probeert daarom China terug te drukken. Al begonnen onder Trump. Of dat een goede aanpak is zal de toekomst uitwijzen.
  8. Erg chebbi 1 augustus 2022 17:52
    Vanmiddag positie toch maar enigszins afgebouwd i.v.m. mondiale spanningen. De US en europa trekken naar elkaar en daar staat het blok China-Rusland-Iran en misschien ook India tegenover. De US en de EU willen de productie van chips vergroten ten koste van Taiwan-China. Dat geeft spanningen..
    De wereld is geen pais en vree..
  9. forum rang 6 'belegger'' 1 augustus 2022 19:27
    quote:

    maarten030 schreef op 1 augustus 2022 14:21:

    [...]

    docs.google.com/spreadsheets/d/1xENEf...
    Dat ziet er netjes uit.

    Het valt mij op dat je voor 2023 rekent met meer omzetgroei dan de andere jaren. Verder zie ik dat je werkt met Enterprise Value. Dat moet ik voor mijzelf nog even plaatsen, als ik meer tijd heb kom ik daar misschien nog op terug. In je berekening voor ASML maakt het geen verschil, want cash en schulden zijn nagenoeg aan elkaar gelijk.

    Dit soort berekeningen zijn geen kwestie van goed of fout. In ieder geval bedankt voor het delen.
  10. forum rang 5 maarten030 1 augustus 2022 22:17
    quote:

    'belegger'' schreef op 1 augustus 2022 19:27:

    [...]Dat ziet er netjes uit.

    Het valt mij op dat je voor 2023 rekent met meer omzetgroei dan de andere jaren. Verder zie ik dat je werkt met Enterprise Value. Dat moet ik voor mijzelf nog even plaatsen, als ik meer tijd heb kom ik daar misschien nog op terug. In je berekening voor ASML maakt het geen verschil, want cash en schulden zijn nagenoeg aan elkaar gelijk.

    Dit soort berekeningen zijn geen kwestie van goed of fout. In ieder geval bedankt voor het delen.
    2023 heb ik de uitgestelde omzet erbij gerekend van dit jaar. Dit is gewoon een soort “bierviltjes” model voor mij om te berekenen of een aandeel een goede koop is. Ben er dus ook nog niet helemaal uit of ik in ASML ga blijven zitten op deze koers. Er zijn namelijk zoveel tech-bedrijven te goedkoop naar mijn mening.
  11. forum rang 6 Pandjesbaas 1 augustus 2022 22:32
    Ik heb, met de opbrengst van een geschreven aug22P420 meegerekend, voor gemiddeld 459 gekocht. Ik vraag me af of ik niet eens wat af moet romen. We zijn nu dicht bij het punt waar ik door een ATM call te schrijven er effectief 600 voor kan krijgen. En ik vraag me af of er op korte termijn veel meer in het vat zit. Met een call die in september expireert zou ik dan in 4 maanden 30% winst hebben. Vaak is het goed om zo'n snelle winst te nemen. En mochten we zakken en de call loopt waardeloos af dan heb ik mijn BEP tot ca. 430 verlaagd.
  12. forum rang 6 'belegger'' 2 augustus 2022 09:35
    quote:

    maarten030 schreef op 1 augustus 2022 22:17:

    [...]

    2023 heb ik de uitgestelde omzet erbij gerekend van dit jaar. Dit is gewoon een soort “bierviltjes” model voor mij om te berekenen of een aandeel een goede koop is. Ben er dus ook nog niet helemaal uit of ik in ASML ga blijven zitten op deze koers. Er zijn namelijk zoveel tech-bedrijven te goedkoop naar mijn mening.
    Uit mijn hoofd wordt er naar verwachting €2,8 miljard doorgeschoven naar 2023, maar is er ook €2 miljard doorgeschoven van 2021 naar 2022. Als je hiervoor corrigeert, dan zou ik dat aan de voor- en achterkant doen. Uiteindelijk gaat het om de totale omzet en niet in welke periode die precies wordt geboekt.

    Dat je het gebruikt als een "bierviltjes" methode is juist goed. Als je dat niet doet creëer je een schijnzekerheid.

    Volgens mij staat Besi op je lijstje met goedkope tech-bedrijven. Zoek je het verder ook bij de chippers of breder binnen tech?
  13. Beursgeslagen 2 augustus 2022 09:46
    Pelosi wist met voorkennis haar zakken al aardig te vullen. Nu gaat ze even stoer doen in Taiwan en China onder de balletjes jeuken. Mag wat kosten zo'n tripje kennelijk. Semis duiken zo maar paar miljard aan kapitalisatie.
  14. forum rang 8 objectief 2 augustus 2022 10:10
    quote:

    Beursgeslagen schreef op 2 augustus 2022 09:46:

    Pelosi wist met voorkennis haar zakken al aardig te vullen.
    Haar man heeft onlangs fors verloren, dat kun je nalezen. En wat was zonder voorkennis ander had ie het natuurlijk niet gedaan.
  15. Beursgeslagen 2 augustus 2022 10:21
    Big ego's die de wereld in een poel van verderf storten. Maakt ze allemaal niets uit wat het met de gewone man doet. Zijn geen haar beter dan Poetin en z'n vriendjes.
  16. forum rang 5 maarten030 2 augustus 2022 10:39
    quote:

    'belegger'' schreef op 2 augustus 2022 09:35:

    [...]Uit mijn hoofd wordt er naar verwachting €2,8 miljard doorgeschoven naar 2023, maar is er ook €2 miljard doorgeschoven van 2021 naar 2022. Als je hiervoor corrigeert, dan zou ik dat aan de voor- en achterkant doen. Uiteindelijk gaat het om de totale omzet en niet in welke periode die precies wordt geboekt.

    Dat je het gebruikt als een "bierviltjes" methode is juist goed. Als je dat niet doet creëer je een schijnzekerheid.

    Volgens mij staat Besi op je lijstje met goedkope tech-bedrijven. Zoek je het verder ook bij de chippers of breder binnen tech?
    BESI en ASML zijn mijn enige chippers. Verder heb ik Tesla (711), Alphabet (108), Amazon (104), Salesforce (161), Booking (1710), Shopify (30), Topicus (75) ingekocht als posities rond de 10% per positie en Airbnb (94), Warner Bros (14.25) als rond 5% positie en had nog ongeveer 2% over voor Ebusco (21.50).

    Vooral gelet op bedrijven zonder schulden (WB helaas wel schulden). Voor deze bedrijven zat ik in ETF en Prosus als kleinere positie (10%) die ik heb ingeleverd. Toch maar agressief in tech gegaan door de historische afstraffing. Ik vond dat uiteraard best spannend, maar heb andere beleggers gesproken die tijdens 2008/2009 spijt hadden niet genoeg gebruik te hebben gemaakt voor de afstraffing. Mij zou het een slechter gevoel geven om al deze mooie bedrijven weer naar hoge koersen te zien vertrekken dan een -30% te moeten incasseren. We gaan zien of het een goede timing is geweest.
  17. Sorong 2 augustus 2022 10:56
    quote:

    DryYourEyes schreef op 30 juli 2022 11:35:

    Weet iemand hoe het ervoor staat met Ray Dalio zijn €1bn short positie? Is angstvallig stil.
    Ray is even niet bereikbaar voor commentaar. Hij zit bij Nancy in het vliegtuig.
9.199 Posts
Pagina: «« 1 ... 307 308 309 310 311 ... 460 »» | Laatste |Omhoog ↑

Neem deel aan de discussie

Word nu gratis lid van Beurs.nl

Al abonnee? Log in

Direct naar Forum

Zoek alfabetisch op forum

  1. A
  2. B
  3. C
  4. D
  5. E
  6. F
  7. G
  8. H
  9. I
  10. J
  11. K
  12. L
  13. M
  14. N
  15. O
  16. P
  17. Q
  18. R
  19. S
  20. T
  21. U
  22. V
  23. W
  24. X
  25. Y
  26. Z
Forum # Topics # Posts
Aalberts 466 7.103
AB InBev 2 5.531
Abionyx Pharma 2 29
Ablynx 43 13.356
ABN AMRO 1.582 52.003
ABO-Group 1 22
Acacia Pharma 9 24.692
Accell Group 151 4.132
Accentis 2 267
Accsys Technologies 23 10.819
ACCSYS TECHNOLOGIES PLC 218 11.686
Ackermans & van Haaren 1 192
Adecco 1 1
ADMA Biologics 1 34
Adomos 1 126
AdUX 2 457
Adyen 14 17.793
Aedifica 3 925
Aegon 3.258 323.026
AFC Ajax 538 7.088
Affimed NV 2 6.303
ageas 5.844 109.900
Agfa-Gevaert 14 2.062
Ahold 3.538 74.345
Air France - KLM 1.025 35.256
AIRBUS 1 12
Airspray 511 1.258
Akka Technologies 1 18
AkzoNobel 467 13.049
Alfen 16 25.135
Allfunds Group 4 1.515
Almunda Professionals (vh Novisource) 651 4.251
Alpha Pro Tech 1 17
Alphabet Inc. 1 417
Altice 106 51.198
Alumexx ((Voorheen Phelix (voorheen Inverko)) 8.486 114.826
AM 228 684
Amarin Corporation 1 133
Amerikaanse aandelen 3.837 243.680
AMG 971 134.179
AMS 3 73
Amsterdam Commodities 305 6.743
AMT Holding 199 7.047
Anavex Life Sciences Corp 2 491
Antonov 22.632 153.605
Aperam 92 15.035
Apollo Alternative Assets 1 17
Apple 5 384
Arcadis 252 8.789
Arcelor Mittal 2.034 320.916
Archos 1 1
Arcona Property Fund 1 286
arGEN-X 17 10.349
Aroundtown SA 1 221
Arrowhead Research 5 9.750
Ascencio 1 28
ASIT biotech 2 697
ASMI 4.108 39.578
ASML 1.766 109.678
ASR Nederland 21 4.507
ATAI Life Sciences 1 7
Atenor Group 1 522
Athlon Group 121 176
Atrium European Real Estate 2 199
Auplata 1 55
Avantium 32 13.763
Axsome Therapeutics 1 177
Azelis Group 1 66
Azerion 7 3.439