Beurs.nl monitor iconMarkt Monitor
  • AEX +2,96 916,93 +0,32%
  • DE40 0,00 23.380,70 0,00%
  • US500^ +27,06 5.643,26 +0,48%
  • US30^ +202,70 41.779,50 +0,49%
  • EUR/USD 0,00 1,0895 -0,42%
  • WTI +0,09 66,62 +0,14%
  • Gold spot -2,42 3.031,93 -0,08%

HAL TRUST Unit - 2021 jaardraadje

945 Posts
Pagina: «« 1 ... 13 14 15 16 17 ... 48 »» | Laatste | Omlaag ↓
  1. forum rang 8 objectief 28 februari 2021 21:29
    quote:

    Davy schreef op 28 februari 2021 20:03:

    Hoi objectief,

    Mag ik vragen, wat vind jij een kleine positie?
    Hoeveel % van je totale beleggingen?
    Voor mezelf is het maar ca. 1%. Dus met HAL zal ik het verschil niet maken qua totaalrendement
  2. Felix07 1 maart 2021 10:43
    quote:

    Ron Kerstens schreef op 28 februari 2021 22:03:

    Dus als de HAL met 50% stijgt dan neemt jou gehele porto met 0,5% toe, waarom neemt iemand zulke (kleine) posities in ?
    Diversificatie.
  3. Felix07 2 maart 2021 09:23
    Ben ik niet met je eens. In wereld ETF's zitten 3000+ aandelen, daar heb je zeer veel aandelen die minder dan 0.1% van het totaal uitmaken, doordat FAANG+ samen al meer dan 13% heeft. Als je jouw redenatie zou volgen, zou een ETF met meer dan 200 bedrijven sowieso geen zin hebben?
  4. forum rang 6 Krentenmenten 3 maart 2021 21:55
    quote:

    objectief schreef op 25 februari 2021 13:56:

    [...]

    Wat dat laatste betreft: ik denk van beiden.
    Had Nico nog andere adviezen?

    Heb de indruk dat Hal met bouw deelnemingen een her ontwikkelaar gaat worden....
  5. ocrm 8 maart 2021 18:46
    www.bloomberg.com/news/articles/2021-...

    Volgens Bloomberg gaat de EU hoogstwaarschijnlijk uiteindelijk toch toestemming geven voor de overname van GVNV. Benieuwd wat de prijs uiteindelijk zal zijn als het dan toch doorgaat.

    Uit het artikel: The companies are in the final stages of an EU merger review that will pave the way for approval before an April 12 deadline, according to people familiar with the matter, who asked not to be named because the process isn’t public.
  6. forum rang 6 Krentenmenten 8 maart 2021 20:57
    quote:

    Felix07 schreef op 2 maart 2021 09:23:

    Ben ik niet met je eens. In wereld ETF's zitten 3000+ aandelen, daar heb je zeer veel aandelen die minder dan 0.1% van het totaal uitmaken, doordat FAANG+ samen al meer dan 13% heeft. Als je jouw redenatie zou volgen, zou een ETF met meer dan 200 bedrijven sowieso geen zin hebben?


    Je deint dan mee op de golven.... Er is bij meer dan 30 verschillende aandelen geen onderscheidend vermogen op basis van ‘n a-selecte keuze...
  7. forum rang 8 objectief 8 maart 2021 21:12
    quote:

    Krentenmenten schreef op 8 maart 2021 20:57:

    [...]

    Je deint dan mee op de golven.... Er is bij meer dan 30 verschillende aandelen geen onderscheidend vermogen op basis van ‘n a-selecte keuze...
    De meeste beleggers behalen een minder rendement dan de ontwikkeling van de indices; dus het zou wel goed kunnen uitpakken.
  8. forum rang 6 Rowi62 9 maart 2021 09:19
    Dat die Fransen de GV overname gefinacierd krijgen verbaast me maar als het doorgaat chapeau!
    Een kleine korting maakt ook niet uit. Mijn aandelen HAL houd ik vast tot er over CoolBlue bericht wordt. Kan een jaartje duren wellicht.
  9. investorben 9 maart 2021 09:28
    quote:

    Rowi62 schreef op 9 maart 2021 09:19:

    Dat die Fransen de GV overname gefinacierd krijgen verbaast me maar als het doorgaat chapeau!
    Een kleine korting maakt ook niet uit. Mijn aandelen HAL houd ik vast tot er over CoolBlue bericht wordt. Kan een jaartje duren wellicht.
    Waarom wegdoen? 4% dividend per jaar en herbeleggen levert na 72/4 = 18 jaar alleen al een verdubbeling van de koers op. Nog afgezien van de autonome waardestijging door verkoop van beleggingen. Welk aandeel levert dat rendement op?

    Of ga je je geld in bitcoins stoppen?
  10. forum rang 4 ischav2 9 maart 2021 11:53
    Een perfecte positieve “perfect storm”, zo zou je de omstandigheden waarin HAL zich bevindt: grote belangen zoals Boskalis, SBM, beursgang CB en de mogelijk positieve uitkomst GV gaan het aandeel vleugels geven.
    De goedkeuring van de overname GV zal de overnemende partij alleen maar onder druk zetten om toch akkoord te gaan met de eerder uitgebrachte 7,2 miljard overnameprijs.
  11. forum rang 4 Het mannetje van de radio 9 maart 2021 13:57
    quote:

    Zemmel schreef op 9 maart 2021 13:03:

    Heeft HAL ook succesvolle kleinere deelnemingen? Zoals FD Mediagroep?
    Op deze pagina tref je het overzicht aan van alle deelnemingen van Hal Trust:

    www.halinvestments.nl/investments/

    Of die succesvol zijn, haal je hier niet uit, maar dat is een mooi klusje om uit te zoeken.
  12. Bakkiekoffie 9 maart 2021 18:00
    In een IEX-Premium artikel kwam ik bijgaande onder verderling tegen van de HAL porto
    GrandVision 36%
    Vopak 19%
    CoolBlu 13%
    Boskalis 10%
    SBM 3%
    Safilo 1%
    Overig/Cash 18%

    OverigCash is totaal 2,4 mld, waarvan ik schat dat 30% zeker cash is. Maar ik dat zo snel niet achterhalen. Dus de uitzoekklus omvat circa 12% van de activa.

    Safilo is ook een 'optiekbedrijf (brillen verkoop). Hiervan is Hal 50% aandeelhouder
  13. buy&hold-style 11 maart 2021 18:23
    Van Quote 22/3/2020:

    Of u nu een laminaatvloer legt, op uw kantoorstoel zit, uw tank volgooit, uw hardlooptijden klokt, uw zwembadkluisje volpropt, nieuwe oortjes voor uw iphone koopt of uw tandartsrekening betaalt, er gaat geen dag voorbij of u stapt door het rijk van Martijn van der Vorm. Nietsvermoedend en net als vele anderen in de wereld. Dan rinkelt de kassa in Monaco, want in de schaduw van die legendarische rots woont de 61-jarige Nederlander die aan het hoofd staat van een familie met een geschat kapitaal van 8,5 miljard euro. Grotendeels zijn verdienste. Met investeringsmaatschappij HAL zette Van der Vorm 30 jaar geleden zijn eerste legers op het Risk-bord. Met veel geduld speelde hij het spel, veroverde land na land, en nu kan niemand nog om HAL heen.
    En de speler zelf, Martijn van der Vorm? ‘Heel onopvallend’, karakteriseert een ex-medewerker van HAL zijn oude baas. ‘Mediaschuw?’, zegt een zakenman die hem eens tegenkwam. ‘Zeg maar gerust mensenschuw.’ En zo gaat het nog even door. Met wie Quote ook belde – bestuurders, zakenlieden, oudmedewerkers, zakenbankiers en beleggers – overal werd het beeld bevestigd van een enigma, verpakt in mysterie, gehuld in raadsels.
    De grote man achter het beursgenoteerde HAL lijkt wel een schim. Toch heerst hij over een rijk dat ruim 6 miljard euro omzet per jaar. Hij heeft, direct en indirect, tienduizenden mensen op de loonlijst staan. Van Boskalis tot Vopak, van Pearle tot Mylaps, van Pontmeyer tot Formica, van Het Financieele Dagblad tot Famed, van Trespa tot Coolblue; de afgelopen 30 jaar reeg Van der Vorm tientallen bedrijven aan zijn ketting. Huur appartementen in Seattle had de familie al, daar kwamen landbouwgronden in Spanje en Oekraïne bij. Hij bracht brillenconcern Grand Vision naar de beurs en stak de Rotterdamse miljardair Cees de Bruin, die worstelde met scheepsbouwer IHC, ruimhartig de helpende hand toe. Vanuit zijn wereldrijk lopen geldstromen via Rotterdam, Luxemburg, Bermuda en de Antillen naar het prinsdom. Maar wie is dan deze onzichtbare vorst in Monaco?
    ‘Tja,’ verzucht ondernemer Michel Perridon uit Rotterdam, de thuishaven van de familie Van der Vorm, ‘ik zou ook graag eens een kop koffie met hem drinken.’ Maar Van der Vorm – gemiddelde lengte, normaal postuur, kastanjebruin haar en slecht zittend pak – blijft altijd op afstand. Hij is een eenling, treedt nooit op de voorgrond, is de muurbloem op verplichte recepties. Hij geeft niet graag visitekaartjes, anders wordt hij gebeld. Van der Vorm is een strateeg, een analyticus die denkt als een ruimtevaartdeskundige en niet als een superbelegger. ‘Hij staat heel erg op ontvangen en veel minder op zenden’, zoals Ben Vree het uitdrukt. Vree kreeg met hem te maken in 2009, toen zijn sleepvaartbedrijf Smit door baggeraar en HAL-deelneming Boskalis werd overgenomen. Van der Vorm was altijd aanwezig op de achtergrond. Vree: ‘Hij overziet het speelveld en analyseert.’
    Overal wordt het beeld bevestigd van een enigma, verpakt in mysterie, gehuld in raadsels. Toch wordt Van der Vorm weleens waargenomen. Met enige regelmaat reist hij af naar de Maasstad, waar HAL de bovenste twee verdiepingen van de Millenniumtoren bezet. Niemand die doorheeft als de grote baas er is. Aan het einde van de dag wandelt hij de deur uit, zo gaat de mythe, en pakt de metro. Rotterdam is zijn stad, die kent hij als zijn broekzak. De haven legde de basis onder het familiefortuin en vlakbij, in Rhoon, stond zijn ouderlijk huis. Dus geeft Van der Vorm ook terug. Het depot van Museum Boijmans Van Beuningen kan op hem rekenen, net als duizenden jongeren uit Zuid voor wie hij al stoeltjes heeft gekocht in het nieuwe, nog te bouwen stadion van Feyenoord. Een stille weldoener en zwijgende miljardair. Zijn persoonlijk assistent in Monaco belde niet meer terug, de directiesecretaresse van HAL in Rotterdam nog wel. Ze grinnikte: ‘Zoals verwacht: geen commentaar.’

    www.quotenet.nl/zakelijk/a31867034/ma...
945 Posts
Pagina: «« 1 ... 13 14 15 16 17 ... 48 »» | Laatste |Omhoog ↑

Neem deel aan de discussie

Word nu gratis lid van Beurs.nl

Al abonnee? Log in

Direct naar Forum

Zoek alfabetisch op forum

  1. A
  2. B
  3. C
  4. D
  5. E
  6. F
  7. G
  8. H
  9. I
  10. J
  11. K
  12. L
  13. M
  14. N
  15. O
  16. P
  17. Q
  18. R
  19. S
  20. T
  21. U
  22. V
  23. W
  24. X
  25. Y
  26. Z
Forum # Topics # Posts
Aalberts 466 7.103
AB InBev 2 5.531
Abionyx Pharma 2 29
Ablynx 43 13.356
ABN AMRO 1.582 52.012
ABO-Group 1 22
Acacia Pharma 9 24.692
Accell Group 151 4.132
Accentis 2 267
Accsys Technologies 23 10.825
ACCSYS TECHNOLOGIES PLC 218 11.686
Ackermans & van Haaren 1 192
Adecco 1 1
ADMA Biologics 1 34
Adomos 1 126
AdUX 2 457
Adyen 14 17.794
Aedifica 3 925
Aegon 3.258 323.026
AFC Ajax 538 7.088
Affimed NV 2 6.303
ageas 5.844 109.900
Agfa-Gevaert 14 2.062
Ahold 3.538 74.345
Air France - KLM 1.025 35.259
AIRBUS 1 12
Airspray 511 1.258
Akka Technologies 1 18
AkzoNobel 467 13.049
Alfen 16 25.139
Allfunds Group 4 1.516
Almunda Professionals (vh Novisource) 651 4.251
Alpha Pro Tech 1 17
Alphabet Inc. 1 417
Altice 106 51.198
Alumexx ((Voorheen Phelix (voorheen Inverko)) 8.486 114.826
AM 228 684
Amarin Corporation 1 133
Amerikaanse aandelen 3.837 243.687
AMG 971 134.183
AMS 3 73
Amsterdam Commodities 305 6.743
AMT Holding 199 7.047
Anavex Life Sciences Corp 2 492
Antonov 22.632 153.605
Aperam 92 15.039
Apollo Alternative Assets 1 17
Apple 5 384
Arcadis 252 8.789
Arcelor Mittal 2.034 320.921
Archos 1 1
Arcona Property Fund 1 286
arGEN-X 17 10.349
Aroundtown SA 1 221
Arrowhead Research 5 9.750
Ascencio 1 28
ASIT biotech 2 697
ASMI 4.108 39.579
ASML 1.766 109.689
ASR Nederland 21 4.507
ATAI Life Sciences 1 7
Atenor Group 1 522
Athlon Group 121 176
Atrium European Real Estate 2 199
Auplata 1 55
Avantium 32 13.797
Axsome Therapeutics 1 177
Azelis Group 1 66
Azerion 7 3.441