beurs.nl

monitor icon Market Monitor

Beurscodes, betekenis en hulp bij zoeken

Europa

AEX
Euronext Amsterdam
BRU
Euronext Brussels
PSE
Euronext Paris
LIS
Euronext Lissabon
CHX
CBOE Europe, grote(re) EU aandelen
NAV
Investment Funds (NAV)

Noord-Amerika

NYS
New York Stock Exchange
OTC
CBOE BZX Exchange (US)
TSE
Toronto Stock Exchange

Kunt u een instrument niet vinden?

Zoek dan via de zogenaamde ISIN code. Elk instrument, aandeel etc. heeft een unieke code.

Kies vervolgens - wanneer er meerdere resultaten zijn - de notering op de beurs van uw keuze.

Waar vind ik die ISIN code?

Google de naam van het instrument, aandeel etc. met de toevoeging 'ISIN'.

Als zoeken op ISIN code geen resultaten oplevert hebben wij het instrument of aandeel niet in onze koersendatabase.

Market Talk

Beursblik: veerkracht Amerikaanse banengroei spoedig op de proef gesteld

(ABM FN-Dow Jones) De Amerikaanse economie voegde 151.000 banen toe in februari, maar nu de invloed van DOGE steeds meer voelbaar wordt in de economie, bestaat het risico dat in de komende maanden een hernieuwde zwakte ontstaat. Dit schreef ING vrijdag in reactie op het banenrapport.

Volgens econoom James Knightley van ING was het rapport weliswaar iets zwakker dan verwacht, maar verkeert de arbeidsmarkt in de VS over het algemeen in goede staat en toont het banencijfer dat er geen dringende behoefte is aan aanvullende steun van de Federal Reserve via renteverlagingen. 

De veerkracht op de arbeidsmarkt zal in de komende maanden vermoedelijk wel op de proef worden gesteld, wanneer de impact van de bezuinigingen op de federale overheid die worden uitgevoerd door het Department of Government Efficiency, oftewel DOGE van Elon Musk, steeds meer voelbaar wordt op de economie.

Verder maakt de expert van ING zich zorgen over het soort banen dat wordt toegevoegd aan de economie. Sinds januari 2023 is slechts 13 procent van de banen gecreëerd buiten de horeca en toeristische sector, de overheid, privéonderwijs en de gezondheidszorg.

"Deze sectoren zijn over het algemeen lager betaald, minder zeker en meer parttime van aard", aldus Knightley, die liever zou zien dat er meer banen gecreëerd werden binnen de techsector, bouw, productie, zakelijke dienstverlening, transport en logistiek; oftewel "sectoren die doorgaans worden geassocieerd met een sterke en levendige economie", volgens de econoom.

Naarmate de effecten van DOGE duidelijker worden, zal het aantal banen bij de federale overheid afnemen, met als groot risico dat aannemers in de privésector die voor de federale overheid werken veel meer worden gekortwiekt. 

En met importheffingen die waarschijnlijk ook tot prijsstijgingen zullen leiden, waardoor de koopkracht onder druk komt te staan, zal een volgende renteverlaging door de Fed vermoedelijk op zich laten wachten tot het derde kwartaal, verwacht Knightley, die denkt dat het Amerikaanse rentebesluit later deze maand een "non event" zal zijn.

Bron: ABM Financial News

Meld u aan voor de dagelijkse Beursupdate

Dagelijks een update van het laatste beursnieuws en beleggingskansen in uw mailbox!

 
NEEM NU IEX PREMIUM MET 58% KORTING> NU 3 MAANDEN AANDELENANALYSES EN TIPS VOOR €24,95

Aandelenadviezen van IEX.nl

  1. Premium
    Te laag bod op Just Eat Takeaway 24 feb | Analyse en Advies
  2. Premium
  3. Premium
  4. Premium
  5. Premium

Technische analyses van Tostrams.nl

  1. Premium
    AMG aast op doorbraak; upside van 30% lonkt 28 feb | Lange termijn adviezen
  2. Premium
  3. Premium
  4. Premium
  5. Premium