beurs.nl

monitor icon Market Monitor

Beurscodes, betekenis en hulp bij zoeken

Europa

AEX
Euronext Amsterdam
BRU
Euronext Brussels
PSE
Euronext Paris
LIS
Euronext Lissabon
CHX
CBOE Europe, grote(re) EU aandelen
NAV
Investment Funds (NAV)

Noord-Amerika

NYS
New York Stock Exchange
OTC
CBOE BZX Exchange (US)
TSE
Toronto Stock Exchange

Kunt u een instrument niet vinden?

Zoek dan via de zogenaamde ISIN code. Elk instrument, aandeel etc. heeft een unieke code.

Kies vervolgens - wanneer er meerdere resultaten zijn - de notering op de beurs van uw keuze.

Waar vind ik die ISIN code?

Google de naam van het instrument, aandeel etc. met de toevoeging 'ISIN'.

Als zoeken op ISIN code geen resultaten oplevert hebben wij het instrument of aandeel niet in onze koersendatabase.

Market Talk

Beursblik: Azelis en IMCD blijven koopwaardig

(ABM FN-Dow Jones) Jefferies heeft vrijdag het koersdoel voor Azelis verhoogd, terwijl dat voor sectorgenoot IMCD werd verlaagd. Wel blijven beide aandelen op de kooplijst van de zakenbank, zo bleek uit een analistenrapport.

Jefferies verhoogde het koersdoel voor Azelis van 24,00 naar 25,00 euro, maar verlaagde dat voor IMCD van 176,00 naar 170,00 euro.

De resultaten van de twee distributeurs van speciaalchemicaliën lieten beiden een groeiversnelling van 12 procent voor de EBITA in het vierde kwartaal zien, aangejaagd door een betere mix. Maar de autonome omzetgroei vertraagde wel, merkte analist David Kerstens op, "na de opleving in het derde kwartaal, na acht kwartalen van voorraadafbouw".

"Azelis zei dat de trendverbeteringen in veel eindmarkten doorzetten in het begin van 2025", aldus Kerstens. Ook verwacht Azelis een aanhoudend positief momentum in de Amerika’s.

Voor Azelis verhoogde Jefferies de raming voor de EBITA in 2025 met 2 procent naar 511,2 miljoen euro, 10 procent meer dan in 2024, maar wel onder de analistenconsensus van bijna 517 miljoen euro. Dit zal een marge opleveren van 11,5 procent, verwacht Jefferies.

Voor IMCD rekent Kerstens op een 10 procent hogere EBITA van 585 miljoen euro. Daar zit de analist juist 2 miljoen euro boven de consensus. Dat zou dit jaar goed moeten zijn voor een marge van 11,5 procent.

Het aandeel Azelis noteert tegen een korting vergeleken met IMCD. "Dat komt vooral door de overhang van het belang van EQT van nog altijd 28 procent", aldus Kerstens.

Het aandeel IMCD noteerde vrijdag 0,9 procent lager in Amsterdam, terwijl Azelis 1,4 procent verloor in Brussel.

Bron: ABM Financial News

Meld u aan voor de dagelijkse Beursupdate

Dagelijks een update van het laatste beursnieuws en beleggingskansen in uw mailbox!

 
NEEM NU IEX PREMIUM MET 58% KORTING> NU 3 MAANDEN AANDELENANALYSES EN TIPS VOOR €24,95

Aandelenadviezen van IEX.nl

  1. Premium
    Te laag bod op Just Eat Takeaway 24 feb | Analyse en Advies
  2. Premium
  3. Premium
  4. Premium
  5. Premium

Technische analyses van Tostrams.nl

  1. Premium
    AMG aast op doorbraak; upside van 30% lonkt 28 feb | Lange termijn adviezen
  2. Premium
  3. Premium
  4. Premium
  5. Premium