beurs.nl

monitor icon Market Monitor

Beurscodes, betekenis en hulp bij zoeken

Europa

AEX
Euronext Amsterdam
BRU
Euronext Brussels
PSE
Euronext Paris
LIS
Euronext Lissabon
CHX
CBOE Europe, grote(re) EU aandelen
NAV
Investment Funds (NAV)

Noord-Amerika

NYS
New York Stock Exchange
OTC
CBOE BZX Exchange (US)
TSE
Toronto Stock Exchange

Kunt u een instrument niet vinden?

Zoek dan via de zogenaamde ISIN code. Elk instrument, aandeel etc. heeft een unieke code.

Kies vervolgens - wanneer er meerdere resultaten zijn - de notering op de beurs van uw keuze.

Waar vind ik die ISIN code?

Google de naam van het instrument, aandeel etc. met de toevoeging 'ISIN'.

Als zoeken op ISIN code geen resultaten oplevert hebben wij het instrument of aandeel niet in onze koersendatabase.

Nieuws Buitenland

Ingetogen beeld op Aziatische beurzen na inauguratie Trump

(ABM FN-Dow Jones) De Aziatische beurzen doen het dinsdag rustig aan. 

De Indiase Mumbai index koerste dinsdagochtend 0,8 procent lager, terwijl de beurs in Hongkong juist 0,8 procent won. De andere Aziatische hoofdbeurzen bleven dicht bij huis.

Alle ogen waren maandag gericht op de inauguratie van Donald Trump als nieuwe president van de VS. Nieuws dat er geen sprake zal zijn van een directe verhoging van de invoerheffingen leidde tot opluchting onder Europese beleggers, en de dollar daalde ten opzichte van de euro met ruim een procent.

Maandagavond gooide Trump evenwel alweer roet in het eten, door tijdens het tekenen van een 'executive order' te zeggen dat hij overweegt om vanaf 1 februari heffingen van 25 procent aan Canada en Mexico op te leggen, vanwege hun grensbeleid.

Trump wil ook militairen sturen naar de Amerikaanse grens met Mexico, om de immigratiestroom in te dammen. 

Ook zou Trump volgens Bloomberg en CNBC een energienoodtoestand willen uitroepen. Via deze weg wil de nieuwe president de Amerikaanse energieproductie opvoeren en de kosten verlagen. Vergunningen om te mogen boren naar olie en gas zouden sneller moeten worden afgegeven.

De Amerikaanse oliefuture noteerde vanochtend krap een procent lager op 77,24 dollar per vat. 

Trump herhaalde daarnaast tijdens de inauguratie, en onder toeziend oog van topmannen van Amerikaanse techgiganten, zoals Facebook, Tesla en Amazon, zijn voornemen om het Panama-kanaal onder controle te krijgen.

De Europese beurzen lijken zich op te maken voor een licht lagere opening. 

Bron: ABM Financial News

Meld u aan voor de dagelijkse Beursupdate

Dagelijks een update van het laatste beursnieuws en beleggingskansen in uw mailbox!

 
NEEM NU IEX PREMIUM MET 58% KORTING> NU 3 MAANDEN AANDELENANALYSES EN TIPS VOOR €24,95

Aandelenadviezen van IEX.nl

  1. Premium
  2. Premium
  3. Premium
  4. Premium
  5. Premium

Technische analyses van Tostrams.nl

  1. Premium
    Uitbraak Aegon zal fors nieuw potentieel vrijmaken 30 jan | Lange termijn adviezen
  2. Premium
  3. Premium
    ASMI heeft nog geen richting gekozen 30 jan | Lange termijn adviezen
  4. Premium
  5. Premium
    Hoog opwaarts potentieel bij Block 24 jan | Lange termijn adviezen