beurs.nl

monitor icon Market Monitor

Beurscodes, betekenis en hulp bij zoeken

Europa

AEX
Euronext Amsterdam
BRU
Euronext Brussels
PSE
Euronext Paris
LIS
Euronext Lissabon
CHX
CBOE Europe, grote(re) EU aandelen
NAV
Investment Funds (NAV)

Noord-Amerika

NYS
New York Stock Exchange
OTC
CBOE BZX Exchange (US)
TSE
Toronto Stock Exchange

Kunt u een instrument niet vinden?

Zoek dan via de zogenaamde ISIN code. Elk instrument, aandeel etc. heeft een unieke code.

Kies vervolgens - wanneer er meerdere resultaten zijn - de notering op de beurs van uw keuze.

Waar vind ik die ISIN code?

Google de naam van het instrument, aandeel etc. met de toevoeging 'ISIN'.

Als zoeken op ISIN code geen resultaten oplevert hebben wij het instrument of aandeel niet in onze koersendatabase.

Nieuws Buitenland

Europese kleuren opnieuw groen

(ABM FN-Dow Jones) De Europese beurzen noteerden vrijdag rond het middaguur opnieuw hoger.

De breed samengestelde STOXX Europe 600 index steeg 0,6 procent tot 523,20 punten, de Duitse DAX presenteerde een winst van 1,0 procent op 20.852 punten en voor de Franse CAC 40 resteerde een plus van 0,9 procent op 7.706 punten. De Britse FTSE 100 noteerde ruim een procent hoger op 8.489 punten en zette daarmee een nieuw record in de boeken.

Sinds woensdag, na meevallende Amerikaanse inflatiecijfers, hebben Europese aandelen de wind in de rug.

Ook is het cijferseizoen in de VS goed van start gegaan. "Wij verwachten solide resultaten voor de S&P 500 index, dankzij veerkrachtige economische cijfers, met Big Tech klaar voor een nieuw sterk kwartaal dankzij de adoptie van AI", aldus CIO Mark Haefele van UBS. "Maar het marktsentiment blijft voorzichtig in aanloop naar de inauguratie van Donald Trump als president volgende week."

Volgens analist Corné van Zeijl van Cardano zijn juist Europese aandelen weer koopwaardig. 

Qua waarderingen zijn Amerikaanse aandelen "superduur". Deze aandelen zijn "priced for perfection".

Die waarderingen zijn in Europa een stuk lager, maar "grote internationale beleggers mijden Europa", en dat is volgens Van Zeijl ook logisch. Er is heel veel onzekerheid, onder meer op politiek vlak. En een recessie lijkt aanstaande.

Maar juist op het moment dat "een recessie op de voorkant van de kranten staat, moet je vaak juist wel gaan beleggen", zo laat de historie volgens de analist zien.

Klik hier voor: Europese aandelen weer koopwaardig

Cijfers van Eurostat bevestigden vanochtend dat de inflatie in de eurozone in december steeg van 2,2 naar 2,4 procent. De kerninflatie bleef op 2,7 procent staan.

Verder daalden de Britse detailhandelsverkopen in december met 0,3 procent en werd de stijging in november neerwaarts bijgesteld naar 0,1 procent. De terugval van de verkopen in supermarkten in december kon slechts deels worden gecompenseerd door een verkoopstijging in non-food winkels, zoals kledingzaken.

Vrijdag bleek dat de Chinese economie in het vierde kwartaal met 5,4 procent is gegroeid, een stuk harder dan de markt had verwacht. In heel 2024 groeide het Chinese bruto binnenlands product met 5,0 procent. Ook dat was iets meer dan economen hadden voorzien.

De olieprijs steeg vrijdag met 0,3 procent en de obligatierentes daalden verder.

De euro/dollar steeg naar 1,0305. 

Bedrijfsnieuws

IMCD en Azelis behoorden in respectievelijk Amsterdam en Brussel tot de uitblinker. Barclays zette het aandeel IMCD op de kooplijst en UBS deed dit met Azelis. IMCD werd 3,7 procent duurder en Azelis won 3,6 procent.

Stellantis, dat donderdag nog onder druk stond, won vrijdag 4,6 procent. LVMH, gisteren de uitblinker na goede cijfers van Richemont en een koopadvies van Bank of America, daalde met 0,9 procent.

Siemens Energy steeg in Frankfurt met 3,4 procent.

Rio Tinto won in Londen 1,2 procent. Rio Tinto zou volgens Bloomberg gesproken hebben met Glencore over een fusie. Analisten reageerden terughoudend op het bericht. Volgens Berenberg lopen de strategieën van de twee bedrijven nogal uiteen en bij AJ Bell vinden ze een combinatie van de twee bedrijven "geen match made in heaven". Waar Rio bekend staat als verantwoordelijk bedrijf, geldt Glencore volgens AJ Bell als "het slechtste jongetje in de klas".

Bron: ABM Financial News

Meld u aan voor de dagelijkse Beursupdate

Dagelijks een update van het laatste beursnieuws en beleggingskansen in uw mailbox!

 
NEEM NU IEX PREMIUM MET 58% KORTING> NU 3 MAANDEN AANDELENANALYSES EN TIPS VOOR €24,95

Aandelenadviezen van IEX.nl

  1. Premium
  2. Premium
  3. Premium
  4. Premium
  5. Premium

Technische analyses van Tostrams.nl

  1. Premium
    Uitbraak Aegon zal fors nieuw potentieel vrijmaken 30 jan | Lange termijn adviezen
  2. Premium
  3. Premium
    ASMI heeft nog geen richting gekozen 30 jan | Lange termijn adviezen
  4. Premium
  5. Premium
    Hoog opwaarts potentieel bij Block 24 jan | Lange termijn adviezen