beurs.nl

monitor icon Market Monitor

Beurscodes, betekenis en hulp bij zoeken

Europa

AEX
Euronext Amsterdam
BRU
Euronext Brussels
PSE
Euronext Paris
LIS
Euronext Lissabon
CHX
CBOE Europe, grote(re) EU aandelen
NAV
Investment Funds (NAV)

Noord-Amerika

NYS
New York Stock Exchange
OTC
CBOE BZX Exchange (US)
TSE
Toronto Stock Exchange

Kunt u een instrument niet vinden?

Zoek dan via de zogenaamde ISIN code. Elk instrument, aandeel etc. heeft een unieke code.

Kies vervolgens - wanneer er meerdere resultaten zijn - de notering op de beurs van uw keuze.

Waar vind ik die ISIN code?

Google de naam van het instrument, aandeel etc. met de toevoeging 'ISIN'.

Als zoeken op ISIN code geen resultaten oplevert hebben wij het instrument of aandeel niet in onze koersendatabase.

Nieuws Binnenland

KPN groeit in alle segmenten

(ABM FN-Dow Jones) KPN heeft in het derde kwartaal van 2024 meer omzet en winst geboekt en handhaafde de verwachtingen voor het jaar. Dat maakte het telecombedrijf maandag bekend.  

CEO Joost Farwerck sprak van gezonde resultaten met groei in alle segmenten. Hij wees op de solide instroom van mobiele abonnees, vooral door de lancering van het nieuwe aanbod Kids and Teens in september. Ook was er aanhoudende groei van breedband via glasvezel, ondanks "uitdagende concurrentie", waardoor het snellere verlies van klanten op het kopernetwerk werd opgevangen.

De aangepaste omzet steeg met 4,2 procent, van 1,36 miljard naar 1,42 miljard. Een analistenconsensus ging uit van 1,41 miljard.

Het aangepaste EBITDA-resultaat na leases steeg met 2,3 procent van 629 miljoen naar 643 miljoen euro. Ook dit is licht boven de consensusverwachting van 639 miljoen.

De investeringen daalden met 7,5 procent, ten opzichte van een jaar eerder, tot 281 miljoen euro, van 303 miljoen euro een jaar eerder. Analisten rekenden op een vrijwel gelijk niveau van 301 miljoen. KPN blijft investeren in glasvezel om zijn leidende positie te behouden en bereikt nu 62 procent van Nederland.

De operationele vrije kasstroom steeg met 11 procent veel sterker dan verwacht, van 326 miljoen naar 363 miljoen euro. Hier rekende men op 228 miljoen.

De vrije kasstroom daalde echter met 10 procent, van 198 miljoen naar 178 miljoen euro.

De nettoschuld van 6,22 miljard euro was hoger dan de 5,82 miljard euro een jaar eerder.

Outlook

KPN zei vertrouwen te hebben dat de verwachtingen voor dit jaar zullen worden gehaald en ook op koers te liggen voor de ambities op de middellange termijn zoals beschreven tijdens de beleggersdag van november vorig jaar.  

KPN rekent voor dit jaar op een omzetgroei van circa 3 procent, en zit tot nu toe op 3,7 procent over de eerste drie kwartalen.

De aangepaste EBITDA zou rond 2,5 miljard moeten uitkomen, de investeringen rond 1,2 miljard en de vrije kasstroom op meer dan 890 miljoen euro.  

Ook wil men in 2024 200 miljoen euro aan eigen aandelen hebben ingekocht.

Bron: ABM Financial News

Meld u aan voor de dagelijkse Beursupdate

Dagelijks een update van het laatste beursnieuws en beleggingskansen in uw mailbox!

 
NEEM NU IEX PREMIUM MET 58% KORTING> NU 3 MAANDEN AANDELENANALYSES EN TIPS VOOR €24,95

Aandelenadviezen van IEX.nl

  1. Premium
  2. Premium
  3. Premium
  4. Premium
  5. Premium

Technische analyses van Tostrams.nl

  1. Premium
    Uitbraak Aegon zal fors nieuw potentieel vrijmaken 30 jan | Lange termijn adviezen
  2. Premium
  3. Premium
    ASMI heeft nog geen richting gekozen 30 jan | Lange termijn adviezen
  4. Premium
  5. Premium
    Hoog opwaarts potentieel bij Block 24 jan | Lange termijn adviezen